Showing posts with label lenovo ADL40WDB. Show all posts
Tuesday, December 6, 2016
Lenovo ADL40WDB 20V 2A 40W AC Power Adapter
Brand New AC Adapter Charger 20V/5.2V 2A 40W For Lenovo Series Laptop,Replacement For Lenovo ADL40WDB Adapter is rated at 20V 2A 40W.The high quality laptop charger for lenovo adl40wdb provides your laptop with safe and reliable power.It is over Charge protection, Voltage protection, Temperature protection, Short circuit protection, enjoys 1-Year Warranty,60-Day Money Back!
Products Feature:
AC input voltage : 100 ~ 240V 50 ~ 60 Hz
DC output : 20V/5.2V ~ 2A
Power: 40W
Connecter size: Special interface
Guarantee: 30 Days Money Back !
Warranty: 12 months warranty
Condition: Brand New !
Package Included :
1 X Brand New 40W AC Adapter Charger
1 X Power Cord Cable (US/ UK/ EU/ AU)
 Compatible with part number :
Fits for laptop computer model:
Lenovo
# 1 applies to the following laptop models
Lenovo Miix 2 11.6 Tablet
# 2 applies to the following laptop models
Lenovo Yoga 3 Pro (13 inch)
Lenovo Yoga 3 Pro-1370
Lenovo Yoga 3-1170
Lenovo Yoga 3-1470
Lenovo Yoga 4 Pro (13 inch)
Lenovo Yoga 4S
Lenovo Yoga 4S (12.5 inch)
Lenovo Yoga 700
Lenovo Yoga 700 (11 inch)